Dag 119: Ramsgate – Duinkerken

Zeiltocht UK 2014 - 1408Dinsdag 5 augustus 2014:

  • Ramsgate – Duinkerken 43 mijl, 2109 mijl totaal
  • Vertrek: 1400, aankomst 2100 uur
  • Wind: ZW 4-5 afnemend 2-3
  • Weer: zonnig, 22 graden

Na een rustige ochtend waarin we onze laatste ponden uitgaven, vertrokken we om 1400 uur met wind ZZW 4-5 uit Ramsgate. Meer wind dan voorspeld, maar het was perfect zeilen. Nadat we pal oost gevaren waren tot voorbij de Goodwin Sands, die nog drooglagen, gingen we ZO uit. Naarmate we verder op zee kwamen ruimde de wind iets, zodat we halve wind konden varen. Op de Sandettié bank nam hij af tot ca 7 knopen. Prachtig weer, rustige zee, heerlijk zeilen!

Zeiltocht UK 2014 - 1405

In de verte verdween Engeland langzaam in de heiigheid en achter de horizon. De hoge kliffen van Dover  waren tot het laatst zichtbaar.

Zeiltocht UK 2014 - 1407

Aan de overkant werd de zware industrie van Duinkerken zichtbaar. Dat versterkte het gevoel van weemoed dat we Engeland achter ons lieten. Met de vallende schemering en goede stroom mee voeren we op de haven aan. De wind was toen helemaal weggevallen. Deze tocht kun je helemaal met stroom mee maken: eerst pak je de zuidgaande vloedstroom richting Dover op, en over de Sandettié bank heen de NO gaande stroom langs de Belgische kust. Je moet het zo plannen dat je op de kentering op die bank bent.

Zeiltocht UK 2014 - 1409

Als je zonsondergangen als deze ziet, dan weet je dat er ander weer op komst is! Maar nu meerden we om 2200 uur plaatselijke tijd af aan de bezoekersponton in de Port du grand large. Het was warm, dus we konden nog lekker buiten zitten en van de aankomstborrel genieten!

Plaats een opmerking

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.