Herfstvakantie dag 9

P1010784

Zaterdag 25 oktober 2014:

  • Enkhuizen – Durgerdam 24 mijl, 2641 mijl totaal
  • Vertrek: 1130, aankomst 1700 uur
  • Wind: WZW 3-4 afnemend ZW 2
  • Weer: Halfbewolkt, later wolkenvelden, droog, 13 graden

Heel ander weer dan gisteren: vanochtend scheen er een lekker zonnetje en de 13 graden die het was voelde een stuk warmer aan. We voeren langs Enkhuizen naar het naviduct en het stadje lag er heerlijk bij in de herfstzon:

P1010786

De eerste uren was het lekker zeilen, maar daarna kakte de wind helemaal in, om niet meer echt terug te komen. Motoren dus. Morgen gaat het weer stevig waaien uit ZZW (5-6) dus we wilden wel zo zuidelijk mogelijk komen, zodat we morgen nog een lekkere zeildag hebben. Durgerdam was dus het doel, gelegen aan de IJ monding.

Typische herfstluchten

Typische herfstluchten

Amsterdam lag te baden in de oranje gloed van  een brede opklaring toen we het IJ naderden:

P1010792

We maken ons op voor de laatste avond en nacht op de boot van dit seizoen. Morgen met hopelijk goede wind richting Naarden en dan zullen we de komende weken de boot uitruimen, schoonmaken en winterklaar maken. En dan zit er een buitengewoon mooi en avontuurlijk zeilseizoen op!

Plaats een opmerking

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.