Herfstvakantie 2015 dag 6: Volendam

P1020149Vrijdag 23 oktober 2015:

  • Enkhuizen – Volendam 17 mijl, 1154 mijl totaal
  • Vertrek 1115, aankomst 1515 uur
  • Wind: ZZW2
  • Weer: bewolkt, droog, 11 graden

De beloofde zon liet zich vandaag niet zien en ondanks de zuidelijke wind was het een paar graden killer dan gisteren. De wind was zo zwak, dat het motoren werd. Maar eerst boodschappen doen bij de Harbour Market (ook in Enkhuizen vindt men het moeilijk een goede Nederlandse naam te vinden) waar het seizoen duidelijk voorbij was: het vers schap was minimaal gevuld. Maar goed, met een paprika en een courgette kunnen we samen met de in de boot aanwezige voorraad nog wel iets lekkers maken. Sowieso mag het vandaag wat soberder zijn dan de copieuze maaltijd van gisteren.

P1020152

Het Paard van Marken in de verte.

We gingen vlot door de sluis en daarna ging de stuurautomaat erop: op de motor koers 210 in rechte lijn over het vlakke water naar Volendam. Enkhuizen lag er mooi bij in herfsttooi, maar op het water was het een grijze bedoening. De blauwe gennaker van de Noordster en het enige straaltje zon van de dag brachten nog een (letterlijk) lichtpuntje.

De Noordster, ook een Noordkaper 31.

De Noordster, ook een Noordkaper 31.

Morgen blijven we hier een dagje. We hebben tenslotte nog een dagje om toeristje te spelen in Volendam. Misschien pakken we de fietsjes er wel bij voor een tochtje naar Edam. En zondag staat de wind goed voor de thuisreis.

Het enige sprankje zon vandaag.

Het enige sprankje zon vandaag.

Eén gedachte op “Herfstvakantie 2015 dag 6: Volendam

  1. Rob Klaassen

    Joost en Gonnie, dat is een hele mooie foto van de Noordster. We zagen jullie ook varen en hebben ook een foto gemaakt, Ik kon lang niet zo ver inzoomen als jullie dus de Jan van Gent staat er heel klein op. Als je ons de foto nog een keer kunt sturen per e-mail gaan we die op groot formaat laten afdrukken voor boven de bank. Alvast bedankt.Hartelijke groet vanuit Enkhuizen, Jacqueline en Rob.

Plaats een opmerking

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.