Herfstvakantie 2015 dag 7: Volendam

IMG_0834Zaterdag 24 oktober:

  • Havendag Volendam
  • Wind: ZZW 3-4
  • Weer: bewolkt, droog , 13 graden

We hadden vandaag feitelijk een dag over. We waren wat snel zuidwaarts getrokken omdat er eerder deze week harde zuidelijke wind voorspeld was. Maar die bleef uit. In plaats van de Z5-6 was het ZZW3-4. Maar goed, we hadden betaald voor de 2e nacht en een dagje gewoon relaxen is ook nooit weg. Nou ja, relaxen…… Gonnie maakte zich nuttig door de kuip eens grondig schoon te maken en dat was hard nodig ook! Eer van je werk, dat wel! Joost heeft gewerkt… tja, er kwamen zoveel werk gerelateerde mails binnen en volgende week zit zo vol met afspraken, dat het wel verstandig –zij het tegen de vakantieprincipes- om daarmee aan de slag te gaan.

’s Middag trokken we naar het stadje, waar het barste van de toeristen. Een overeenkomst met het Gallische dorp drong zich op (Asterix en de Romeinse lusthof): vis en antiek/snuisterijen te koop! Ook in de supermarkt was het stervens druk.

In de gemeentehaven daarentegen was het leeg, we hadden prima aan de binnenkant van de buitenpier kunnen liggen, ver genoeg weg van het toeristengedoe.

15 jaar geleden hadden we een New Classic zoals op de voorgrond. Daarachter onze Noordkaper 31 van nu. Wat een verschil!

15 jaar geleden hadden we een New Classic zoals op de voorgrond. Daarachter onze Noordkaper 31 van nu. Wat een verschil!

De rest van de dag werd lezend doorgebracht. Ik ben bezig in een prima boek: Tijdmeters van David Mitchell (zie ook De wolkenatlas): spannend, gelaagd, creatief en met een magisch randje.

Morgen –zo zegt men- gaat eindelijk de zon weer eens schijnen, daar zijn we echt aan toe na al die grijze dagen. En dan varen we met rustig weer richting thuishaven.

Plaats een opmerking

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.