Vakantie 2017 dag 36

Zaterdag 12 augustus 2017:

  • Enkhuizen – Volendam, 18 mijl, 956 mijl totaal
  • Vertrek 1230, aankomst 1630 uur
  • Wind: W 4-5
  • Weer: bewolkt, af en toe  een beetje regen en een beetje zon, 17 graden.

Na een regenachtige nacht en ochtend klaarde het tegen het middaguur steeds verder op. De wind nam toe tot W 4-5. We stonden laat op, en haalden croissants bij de havenwinkel voor een laat ontbijt. Tijdens dat ontbijt kregen we een sms-je van vriendin Eva, dat ze met haar dochter Lotte een dagje Enkhuizen deed. Een half uur later zaten ze bij ons op de boot aan de koffie/fris. Hartstikke leuk!

Iets later dan gepland vertrokken we richting sluis, en daarna was het erg lekker zeilen. Met een rif in het zeil ploegde de boot tegen de IJsselmeer deining in met meer dan 6 knopen richting Volendam. Het moet nog maar eens gezegd worden: met ons stuurwiel zijn dit soort tochten veel relaxter geworden. Heb je de ideale roerstand gevonden, dan zeilt de boot minuten lang rechtuit, een beetje oploevend in de vlagen en wat afvallend daar tussenin. Je gaat je bijna afvragen waarom we nog een stuurautomaat nodig hebben (nou ja, in ieder geval voor die windloze motordagen zoals gisteren).

Het plan was om ten zuiden van Volendam aan de westzijde van de Gouwzee te ankeren.  Deze oever vormt een baai, waar je bij winden van ZW – N heel beschut ligt. Helaas, op de ondiepe bodem lag een dik bed met waterplanten, waar het anker geen enkele grip op kreeg. Anker op dus maar weer, waarbij een half oerwoud mee naar boven kwam.

Op naar de haven dan maar. Niet onze favoriet, want tevens een vakantiepark met nep-Volendamse vakantiehuisjes en betonnen stijgers op precies zo’n hoogte dat je de boot aardig kunt beschadigen. En lastig op- en afstapt. Maar okee, we liggen verder goed en de douche was lekker. De laatste keer aan boord koken en eten trouwens ook! Morgen weer naar huis!

Marken aan de overkant van de Gouwzee.

 

Eén gedachte op “Vakantie 2017 dag 36

Plaats een opmerking

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.