Zaterdag 3 augustus 2013
- Suffolk Yacht Harbour (River Orwell) – Oreford (River Ore), 18 mijl, 444 mijl totaal
- Vertrek: 7’00 uur (HW-4’00), aankomst 10’30 (HW-0’30)
- Wind: ZW 5-6
- Weer: stapelwolken en zon, 20 graden
Voor dag en dauw stonden we op, vanwege het tij. We moesten namelijk voor HW in Oreford zijn. Dat betekende wel dat we op de River Orwell en op zee de stroom tegen hadden. Het woei goed: 5-6. We hadden achterlijke wind en voeren alleen op de kluiver. Op zee was het wel wind tegen stroom en er stonden wind-tegen-stroom golven van ca 1 meter, die als steile muren ons achterop kwamen. Natuurlijk glijden ze gewoon onder het schip door, maar indrukwekkend is het wel.
We zagen een beetje op tegen de Ore aanloop: ook deze rivier heeft een bar: een ondiepe ingang van snel veranderende grindbanken, waar het juist met deze situatie (stevige wind tegen stroom) enorm kan spoken. Gelukkig viel dat enorm mee: het water was er vlakker dan op zee en er stond voldoende water, maar het stroomde er hard: met bijna 8 knopen (stroom mee) stoven we de rivier op. Een half uur eerder dan gepland waren we in Oreford. Schitterend boven de rivier gelegen met een oeroude burcht en dito kerkje.
We pikten een mooring op die eruit zag als een visitors mooring, maar binnen een kwartier kwam de havenmeester met z’n sloepje vertellen, dat dat niet zo was. We kregen een andere toegewezen, de laatste vrije, het was druk want het was weekend.
De rest van de dag bleef het hard waaien, pas ’s avonds nam de wind af tot een briesje. Behalve de wind was het dus een rustig dagje: relaxen, lezen, dutje (6 uur is vroeg!) en watching the tide go by.



