Woensdag 14 augustus 2019:
- Harlingen – Ameland, 24 mijl, 527 mijl totaal
- Vertrek 0830 (HW- 1’30), aankomst 1345 (HW + 3)
- Weer: half bewolkt, later zwaar bewolkt, enkele spatjes regen, later vette buien, 18 graden
- Wind: ZW 5 , later 3-4
Om te beginnen heb ik gisteren avond enkele avondfoto’s van Harlingen gemaakt, altijd fijn om te doen met die spectaculaire wolkenluchten:
In het Borndiep en Kikkertgat kregen we de stroom fors tegen terwijl de wind afnam. Met een beetje motor bij deden we nog krap 3 knopen. Halverwege de eb liepen we jachthaven het Leijegat binnen, waar nog precies een mooi plekje aan de steiger vrij was.
Als je deze oranje luchten midden op de dag ziet dan weet je dat er (veel) regen komt. Inderdaad kregen we ’s middags en rond etenstijd dikke buien over. Zonder onweer, dat wel. En vannacht en morgenochtend komt er nog veel meer regen over. Geen punt, we liggen prima met de kop op de wind.
Morgen blijven we een dagje, daarna gaan we door naar Schiermonnikoog. Het was een mooie tocht vandaag!









Schitterend!